Okolie

Apartmán Faren sa nachádza v apartmánovom dome Família na hranici zastavanej plochy obce Nový Smokovec. Jeho súkromná terasa má nádherný výhľad na popradskú kotlinu. Počas celého roku je možné využívať služby recepcie, denného baru, resp. dopriať si oddych vo wellness s dvoma vírivkami a suchou, parnou či infra saunou. Súčasťou wellness je aj masážna miestnosť, kde je možné využiť služby maséra.

Vysoké Tatry, ktoré obklopujú Nový a Starý Smokovec, vďaka svojmu unikátnemu prírodnému prostrediu poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo oddychových aktivít, vhodných pre každého, od najnáročnejších športovcov, až po seniorov a rodiny s maloletými deťmi.

Leto

Vysokohorská turistika - Scenéria Vysokých Tatier poskytuje širokú škálu turistických chodníkov. Rodiny s deťmi môžu absolvovať menej náročné túry ktoré začínajú do 10 min od apartmánového domu, s možnosťou využitia pozemnej lanovky Starý Smokovec-Hrebienok, pokračovať nádhernou scenériou na Studenovodný Vodopád, alebo smerom k najvyššiemu vrchu Vysokých Tatier – Gerlachovskému Štítu .

Tí zdatnejší môžu absolvovať množstvo náročnejších trás v dĺžke trvania 6-8 hodín, či už Veľkej, Studenej, Bielovodskej doliny, alebo na Skalnaté Pleso, Mlynickej Doliny.

Pre najnáročnejších turistov sú pripravené trasy na Slavkovský štít / 2273 m /, Gerlachovský štít / 2654 m /, a iné.

Horolezectvo - Vysoké Tatry sú najvyšším skalnatým komplexom Karpatského pohoria, kolmé skalnaté steny, ľadopády, zasnežené steny sú pravým rajom aj pre náročných nadšencov tohto športu. Všetky výstupy majú charakter alpského lezenia. V odbornej literatúre je popísaných cca 400 lezeckých ciest.

Jazda na horskom bicykli - Stačí nasadnúť a jazdiť. Po turistickom chodníku, do nádherných dolín. Súčasťou apartmánu sú skladové priestory, kde si každý môže uschovať bicykle.

Horská dráha Tatrabob – 15 min autom od apartmánu, je možné jazdiť na horskej dráhe a adrenalínovo využiť voľný čas Vašich detí.

Horská kolobežka – Je čiastočne horský bicykel, čiastočne kolobežka, čiastočne snowboard. Priamo z Hrebienku, na ktorý vedie pozemná lanovka, alebo 60 min turistickým chodníkom priamo z domu kde sa apartmán nachádza.

Golf - Golfový rezort Black Stork len 25 min autom. Najväčší golfový areál na Slovenku: 18 + 9 jamkové ihrisko, 350 m dlhý krytý driving range.

Jazda na koni - Milovníkov koní pozývame na jazdu na koni, jazdu na koči, jazdu na poníkovi.

Adrenalín na kolese - Ak si chcete vychutnať adrenalín z divokej jazdy na gumenom kolese neváhajte. Príďte na Hrebienok a spustite sa 100 m dlhým tobogánom.

Belianska jaskyňa - Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku.

Plávanie a relax - wellness centrum priamo v priestoroch apartmánového domu.

AquaCity Poprad - Najlepšie ekologické stredisko na svete len 15 min autom. Tobogány, vonkajšie a vnútorné bazény, iné atrakcie, s teplotou vody do 38 stupňov, 7 dní v týždni, po celý rok. Po celý deň do 21.00 h. (Možnosť využitia 20% zľavy na „park snow card“)

Tatralandia – 27 tobogánov, celoročná prevádzka len 50 min autom

Hotel Permon – Najväčší vodný svet na Slovensku, len 30 min autom. Viac než 20 sáun, víriviek, bazénov vo vnútorných aj vonkajších priestoroch hotela, celoročná prevádzka. (Možnosť využitia 20% zľavy na „park snow card“)

Jaskyne - Važecká - 40 minút autom

Zima

Park snow Štrbské Pleso
ŠTRBSKÉ PLESO 1350 m.n.m.

Najvýznamnejšie tatranské stredisko zimných športov a mekka severských lyžiarskych disciplín. Medzinárodne uznávaný športový komplex FIS, v ktorom sa v roku 1970 uskutočnili Majstrovstvá sveta v severských disciplínach je každý rok dejiskom Svetového pohára, alebo iného významného športového podujatia.

Tatranské Lanové dráhy
STARÝ SMOKOVEC 1010 m.n.m.
TATRANSKÁ LOMNICA 850 m.n.m.

Z výšky 2190 m n.m. zlyžujete cez Lomnické sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. V stredisku sa nachádza 8,6 km lyžiarskych tratí, kabínková lanovka na Skalnaté pleso, sedačková lanovka do Lomnického sedla i lyžiarske strediská Čučoriedky a Jamy. Nezabudnuteľnou atrakciou je výstup visutou lanovkou na Lomnický štít.

Ski Centrum strednica Ždiar
ŽDIAR - STREDNICA 900 m.n.m.

Lyžiarske stredisko Ždiar - Strednica je z hľadiska prepravnej kapacity (6 080 os/hod.), najväčším strediskom v oblasti Vysokých Tatier, je však určené výlučne pre začiatočníkov a nenáročných lyžiarov. Nachádza sa na úpätí Belianskych Tatier, na horských lúkach s minimálne členitým terénom, ktorý umožňuje zahájenie lyžiarskej prevádzky už pri výške snehovej pokrývky do 30 cm. Strednicu doporučujeme najmä skupinovým zájazdom a rodinám s malými deťmi.

ŽDIAR - BACHLEDOVA DOLINA - JEZERSKO 860 - 1.160 m.n.m.

Lyžiarske stredisko Ždiar - Bachledová sa nachádza mimo územia Mesta Vysoké Tatry, v katastri goralskej obce Ždiar, vzdialenej 12 km severne od Tatranskej Kotliny a 25 km od Starého Smokovca. Z hlavnej cesty Starý Smokovec - Lysá Poľana, je pred obcou Ždiar potrebné odbočiť doprava a potom pokračovať 3 km po miestnej horskej vozovke, ktorá končí na záchytnom parkovisku pri sedačke.